Policja zaprasza młodzież na warsztaty!

Policja zaprasza młodzież na warsztaty!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Zgłoszenia na Mazowiecki Przystanek PaT przyjmuje koordynator PaT w województwie mazowieckim Justyna Stanik-Rybak, e-mail: pat.radom.justyna@gmail.com, tel. 48 345 22 63.

PaT to ogólnopolska akcja „Profilaktyka a Ty” prowadzona przez Komendę Główną Policji. W ramach regionalnego przystanku zaplanowano co najmniej piętnaście różnych rodzajów warsztatów, m. in. wokalne, radiowe, hip- hopowe, dziennikarskie oraz poetyckie.

- Tego rodzaju profilaktyka jest dobrym sposobem nawiązania współpracy z młodzieżą, której pokazujemy, że można żyć bez takich używek, jak narkotyki czy alkohol. Ponadto uczestnicy projektu mają możliwość samorealizacji, zaangażowania w coś wartościowego, a także mają okazję spotkania się ze swoimi rówieśnikami. We wrześniu tego roku stworzyliśmy radomską grupę teatralną PaT, która liczy 50 młodych osób - wyjaśnia Justyna Stanik-Rybak z Wydziału Prewencji KWP w Radomiu, koordynator wojewódzki programu. - Należy zaznaczyć, że nasze działania mają charakter profilaktyczny a nie resocjalizacyjny. Projekt jest skierowany do młodzieży, ponieważ to ona jest najbardziej narażona na uzależnienia.

Jak mówi Justyna Stanik - Rybak, społeczność PaT to młodzi ludzie, którzy pokazują modę na życie bez uzależnień. Efekty pracy podczas warsztatów będą zaprezentowane podczas gali finałowej, która rozpocznie  się 1 grudnia. o 19.30. Stałym punktem programu programu jest wspólne zatańczenie belgijki , która w Radomiu zostanie zaprezentowana podczas PaTosfery o godz.17.30 przed UM przy ul. Żeromskiego, tuż po spektaklu „Ostatnia nadzieja” teatru INACZEJ z Sokołowa Podlaskiego.

Anna Prokop/ foto:PaT (casting do grupy teatralnej)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy