Podziel się krwią

Podziel się krwią
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W piątek 9 marca w godz od 9 do 13 na parkingu przed budynkiem Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu przy ul. 11-go Listopada 37/59 będzie można oddać krew.

ZW NZZSP wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęca do oddawania krwi. - Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach dla poszkodowanych w wypadkach, przy operacjach czy przeszczepach. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to swego rodzaju posłannictwo - mówił Rafał Jeżak rzecznik KWP w Radomiu.

Funkcjonariusze komendy zachęcają do oddania krwi wszystkich, którzy są zdrowi, ważą nie mniej niż 50 kg i są osobami pełnoletnimi i nie przekraczający 65. roku życia - Chcielibyśmy, żeby w akcję włączyli się strażnicy miejscy, strażacy oraz funkcjonariusze więziennictwa - powiedział Rafał Kruk z KWP w Radomiu.

Pomimo ogromnego postępu medycyny, do tej pory nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Oddając krew możesz mieć pewność, że ten cenny dar uratuje komuś życie - Dzięki temu ktoś będzie mógł obchodzić kolejne urodziny dziecka, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami- zachęca rzecznik.

Kampania „Podaruj Kroplę Miłości” jest realizowana pod patronatem Narodowego Centrum Krwi, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutu Kardiologii, Instytutu Hematologii i Transfuzjologii. Patronat honorowy nad kampanią objęli: kard. Kazimierz Nycz, abp Henryk Hoser, bp Józef Guzdek oraz Klasztor na Jasnej Górze i Klasztor w Niepokalanowie.

Źródło: KWP w Radomiu

Red. ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/krew_jezak.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96