Podsumowanie programu drogowego

Podsumowanie programu drogowego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Konferencja prasowa podsumowująca rok funkcjonowania Radomskiego Programu Drogowego odbyła się na skrzyżowaniu ulic Radosława i Myśliwskiej. Pierwsza uliczka została wyremontowana w 2016 roku, natomiast na drugiej asfalt ma się pojawić w tym roku.

- To był dobry rok; został dobrze wykorzystany przez pracowników Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji - mówi prezydent Radosław Witkowski. - Udało się utwardzić 42 ulice o łącznej długości 11,5 km. W przypadku 16 rozstrzygnęliśmy przetargi i te ulice zostaną utwardzone w pierwszym półroczu tego roku. W tym roku chcemy się zająć jeszcze 54 ulicami. W poprzednich latach utwardzano 3-4 km ulic gruntowych. My zrobiliśmy ogromny krok do przodu. Program drogowy jest moją obietnicą z kampanii wyborczej. To kolejna z wielu małych wielkich spraw, które w bezpośredni sposób oddziałują na komfort życia mieszkańców. Wszystkie inwestycje w ramach tego programu są impulsem do rozwoju Radomia. Mam nadzieję, że w 2018 roku, po zakończeniu programu drogowego, będziemy mogli powiedzieć, że udało się nam rozwiązać problem nieutwardzonych dróg w mieście.

Nie wszystkie ulice można remontować od razu. W wielu przypadkach mieszkańcy muszą wyrazić zgodę na przekazanie swoich gruntów. - Zazwyczaj nie ma z tym problemu - twierdzi wiceprezydent Konrad Frysztak. - W przypadku Gruntowej, Błędowskiej czy Mostowej uruchomiono procedury dotyczące wykupu gruntów i rozpoczęcia robót. Tylko na Formierskiej jeden z mieszkańców nie zgodził się na przekazanie działki. Jego dom znajduje się w połowie tej ulicy i tylko dotąd, zgodnie z prawem, udało się utwardzić ulicę.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy