Podsumowanie akcji "Bezpieczeństwo nad wodą"

Podsumowanie akcji
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Pierwsze ćwiczenia, inaugurujące cykl spotkań w regionach, odbyły się w czerwcu nad Zalewem Zegrzyńskim. Kolejne spotkania dzieci z mazowieckimi służbami odbyły się w lipcu: nad Jeziorem Urszulewskim, nad Zalewem Muchawka oraz w sierpniu: nad zalewem w gminie Jastrząb, podczas Rodzinnego Pikniku Trzeźwościowego w Ostrołęce i nad kąpieliskiem Krubin w Ciechanowie.

W trakcie wakacji Wojewoda apelował do mieszkańców o ostrożność podczas wypoczynku nad wodą, zaś do samorządów o zapewnienie bezpieczeństwa przy zbiornikach wodnych. Mazowiecki Urząd Wojewódzki stworzył spot zwracający uwagę na problem pozostawiania dzieci bez nadzoru rodziców w czasie wypoczynku.- Dziękuję wszystkim służbom i samorządom zaangażowanym w rozpowszechnianie wiedzy o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Tegoroczne statystyki pokazują, że akcje edukacyjne wciąż są potrzebne. Dotychczas na Mazowszu utonęło 36 osób, a w całym poprzednim roku 47 osób. Dlatego tak ważne jest przekazywanie zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zarówno dzieciom, jak i dorosłym - powiedział Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Na Mazowszu, od początku roku, utonęło 33 mężczyzn, 3 kobiety. W 19 przypadkach ofiarami utonięć były osoby powyżej 50 roku życia. Do utonięć dochodzi najczęściej w miejscach niestrzeżonych - rzekach i stawach. Akcja Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Pokazy ratownictwa zostały zorganizowane przy pomocy partnerów: Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Wojewódzkiej Policji, Komendy Stołecznej Policji, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy