Podpalili, teraz poczekają na wyrok w areszcie

Podpalili, teraz poczekają na wyrok w areszcie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Kilka dni temu w nocy doszło do włamania, a następnie podpalenia budynku klubu sportowego w Jastrzębi. Straty jakie spowodowano to kwota ponad 100 tysięcy złotych. Po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu ustalaniem sprawców zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z radomskiej policji. Kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali już dwóch młodych mieszkańców gminy Jastrzębia w wieku 20 i 21 lat podejrzanych o to przestępstwo. W toku dalszych czynności ustalili jeszcze jednego sprawcę i następnego dnia zatrzymali 26-letniego mieszkańca Radomia.

Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyźni najpierw przez okno włamali się do budynku i ukradli m.in. odzież, obuwie i piłki. Po wyjściu z pomieszczenia jeden z nich zorientował się, że nie ma dokumentu tożsamości i najprawdopodobniej zgubił go w budynku. Wrócili do środka, ale go nie znaleźli. Znaleźli za to podpałkę do grilla, którą polali ubrania w pomieszczeniu i podpalili.

Wszyscy usłyszeli już zarzuty. 21 i 26 – latek odpowiedzą za zniszczenie mienia i kradzież z włamaniem, a sąd zadecydował o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Natomiast 20-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenie majątkowe.

Policjanci odzyskali skradzione przedmioty, które sprawcy ukryli na terenie bagien w miejscowości Wojciechów, po które następnego dnia mieli wrócić i sprzedać.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy