PO o lotnisku i Caracalach

PO o lotnisku i Caracalach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Lasota zwróciła uwagę, że planując otwarcie lotniska trzeba mieć źródła finansowania, a w Radomiu tego obiecywanego przez wiele lat inwestora nadal nie ma. Według Platformy przedstawiciele PiS u – Marek Suski i Andrzej Kosztowniak nie mają w programie żadnych punktów dotyczących naszego lotniska. Magdalena Lasota dopytuje o działania jakie radomscy kandydaci będą prowadzili na rzecz znalezienia inwestora dla naszego lotniska jeśli Prawo i Sprawiedliwość dojdzie do władzy.


Marta Michalska-Wilk odnosząc się do słów posła Suskiego dotyczących braku planów budowy w Radomiu fabryki Airbusa zacytowała fragment pełnego zapisu przebiegu posiedzenia komisji gospodarki z dnia 24.09.2015r który na stronie dziewiątej mówi:


- Prezes zarządu Airbus Pan Sebastian Magadzio. Jeżeli chodzi o Radom to dodatkowym aspektem jest tutaj także to, że wynikiem prac badawczo rozwojowych które prowadzimy z Uniwersytetem Technologiczno Humanistycznym jest opracowanie i w tej chwili już testowanie dużego elementu osprzętu śmigłowcowego, a także umiejscowienie produkcji tego elementu w Radomiu. Nie mogę w tej chwili powiedzieć o szczegółach, natomiast jest to ważny i krytyczny element śmigłowca. Co ważne w tym przypadku mówimy o pełnym przeniesieniu łańcucha wartości do Polski, bo ten element był projektowany przez polskich naukowców. Jest prototyp wyprodukowany i testowany przez polskich naukowców, siłami polskiego przemysłu, będzie wytwarzany na potrzeby programu Caracal, a także innych programów śmigłowcowych. - to tyle jeśli chodzi o sprawy offsetowe podsumowała Michalska-Wilk.


Według kandydatki poseł Suski nie ma wiedzy, jest niekompetentny i nie nadaje się do reprezentowania ziemi radomskiej w sejmie, lub perfidnie kłamie. Michalska-Wilk apeluje do posła aby przestał manipulować tak ważnymi tematami jakim jest budowa fabryki Airbusa i tworzenie nowych miejsc pracy.

A.H.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy