Pługopiaskarki pod kontrolą

Pługopiaskarki pod kontrolą
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Radom jest podzielony na trzy rejony. O właściwy stan dróg w okresie zimowym w rejonie pierwszym (północna część miasta) dba firma Perfekt, w rejonie drugim (część południowo-wschodnia) firma Interbud, natomiast w rejonie trzecim (część południowo-zachodnia) firma Zyko-Dróg.

Sprzęt odśnieżający wyjeżdża kolejno na drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe i gminne, którymi jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej. Dopiero później, według aktualnych potrzeb, pługopiaskarki wysyłane są na pozostałe drogi gminne. 

Często kierowcy dziwią się na widok pługopiaskarki z uniesionym lemieszem. - W takim przypadku sprzęt odśnieżający może dopiero jechać w swój rejon, bądź zjeżdżać na bazę w celu uzupełnienia paliwa lub piasku czy soli - mówi Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Większość kierowców nie wie, że miejscy drogowcy od pięciu lat używają elektronicznego systemu kontroli nad sprzętem pracującym w trakcie odśnieżania ulic. Jest to wymóg zapisany w umowach z wykonawcami, muszą oni udostępnić swoje pojazdy do montażu nadajników GPS.

- W ten sposób opomiarowane są wszystkie pługopiaskarki, w sumie 18 pojazdów. Sygnał z nadajników GPS jest przekazywany do naszego serwera, możemy więc w każdej chwili sprawdzić, jak i gdzie pługopiaskarki są wykorzystywane. W praktyce danymi z GPS posiłkujemy się głównie w sytuacjach spornych, które wymagają wyjaśnienia rozbieżności - informuje Dariusz Dębski.

Przypominamy, że od 1 listopada miejscy drogowcy uruchomili specjalny numer telefonu, pod którym dyżurują wyznaczeni pracownicy: 604-984-946. Dzwoniąc pod ten numer można zgłaszać wszelkie interwencje, dotyczące zimowego utrzymania dróg na terenie Radomia.

 


Marcin Walasik

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy