Platforma Obywatelska zaprezentowała program wyborczy

Platforma Obywatelska zaprezentowała program wyborczy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Marek Wikiński przedstawiając propozycję partii dotyczące obronności podkreślił, że finansowanie armii na poziomie nie mniejszym niż 2 proc. PKB to nie tylko modernizacja, ale również podwyżki dla żołnierzy i funkcjonariuszy. Aneta Śledź odnosząc się do kultury i edukacji proponowała m.in. rozbudowę zajęć pozalekcyjnych, likwidację testów dla uczniów szóstych klas, dostosowanie programów nauczania do potrzeb pracodawców oraz premiowanie najlepszych uczelni. Kandydaci proponowali również zniesienie finansowania partii politycznych z budżetu państwa, rozdział państwa od kościoła i mieszany system wyborczy.

Polska przyszłości - Program PO

Wiceprezydent Anna Maria Białkowska przedstawiła program prorodzinny i politykę senioralną. Młodzi rodzice będą mogli liczyć między innymi na urlopy rodzicielskie dla rolników, bezrobotnych i studentów, nowy program mieszkanie dostępne (30000 mieszkań w ciągu 10 lat), rozbudowę bazy przedszkoli i żłobków, finansowanie z odpisu na fundusz świadczeń społecznych wyprawek dla dzieci oraz nowe świadczenia rodzicielskie. Dla osób powyżej 65 roku życia wiceprezydent zaproponowała refundację leków, zwiększenie wydatków na rehabilitację i profilaktykę oraz tworzenie dziennych domów opieki medycznej.

Wśród wielu propozycji znalazły się również: łatwiejszy wybór ścieżki edukacyjnej, doradcy zawodowi w szkołach, podniesienie kredytów studenckich, płatne staże dla studentów, większe ułatwienia dla młodych rodziców powracających do pracy, płatności telefonami w urzędach, odpowiedzialność finansowa urzędników, kontrole w firmach tylko w uzasadnionych przypadkach, wzrost wydatków na służbę zdrowia, rozwój Polski lokalnej poprzez decentralizacje administracji.

Przedstawiciele Platformy tłumaczyli również swoje propozycje podatkowe podkreślając, że system proponowany przez ich partię premiuje dzietność rodzin.

A.H.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy