Platforma Obywatelska pamiętała o Dniu Flagi

Platforma Obywatelska pamiętała o Dniu Flagi
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Happening PO potrwał od godz. 12 do 16. Mieszkańcy Radomia dostawali flagi Polski oraz Unii Europejskiej, na najmłodszych czekał natomiast słodki poczęstunek. 

- Święto Flagi jest wyjątkowo młode, obchodzimy je od 11 lat. Polskie barwy narodowe były kiedyś atakowane przez inne mocarstwa. Dzisiaj możemy cieszyć się naszą flagą, a jednocześnie tym, że już od 10 lat jesteśmy w Unii Europejskiej. Dzięki temu nasz kraj otrzymał wielką szansę na rozwój - powiedział poseł Radosław Witkowski, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Radomia. 

W piątek do naszego miasta przyjechała Julia Pitera, była sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, a obecnie kandydatka Platformy Obywatelskiej do Europarlamentu. 

- Staram się odwiedzić każde miejsce na Mazowszu. Tego typu spotkania to dobra okazja, aby porozmawiać z ludźmi i jeszcze lepiej poznać ich potrzeby. Do tej pory byłam pytana przez mieszkańców Radomia o sytuację na Ukrainie, o przyszłość tego miasta oraz o bieżące sprawy związane z polityką. Co do samych wyborów do Europarlamentu, to jako Polska jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji. Wynegocjowaliśmy doskonałe warunki, a przez to nasz kraj będzie absolutnym liderem, jeśli chodzi o ilość środków, które do 2020 roku do nas trafią. Teraz rolą  europosłów będzie dopilnowanie tego, aby te pieniądze zostały w odpowiedni sposób wydane. Oprócz tego wciąż musimy przekonywać ludzi, że nasza obecność w Unii jest bardzo ważna. Bycie częścią wspólnoty europejskiej to nie tylko otrzymywanie pomocy finansowej, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa - oświadczyła Julia Pitera.

Przypomnijmy, że z list PO na Mazowszu do Parlamentu Europejskiego startuje również Andrzej Łuczycki, radny sejmiku wojewódzkiego. O tym, kto będzie nas reprezentował w Unii zadecydujemy podczas wyborów, które odbędą się 25 maja.


MS/foto. MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy