Plaga kradzieży kwiatów w centrum miasta!

Plaga kradzieży kwiatów w centrum miasta!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
 
- W ostatnich tygodniach odnotowaliśmy kilka przypadków kradzieży donic zawieszonych na latarniach przy ulicy Żeromskiego. W sumie nieznani sprawcy przywłaszczyli sobie 14 kwietników z pelargoniami. Większość kradzieży miała miejsce na odcinku deptaka między ulicami Traugutta i Focha. Brakujące dekoracje roślinne zostały szybko uzupełnione przez firmę EKO-FLORA z Rajca Szlacheckiego, która zwyciężyła w przetargu na wykonanie i serwisowanie dekoracji roślinnej miasta w 2013 roku. Aby ograniczyć podobne kradzieże wystąpiliśmy do straży miejskiej o częstsze patrole na deptaku oraz zaapelowaliśmy o wzmożoną czujność pracowników stacji monitoringu miejskiego - informuje Marcin Walasik, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych. 
 
Jak się okazuje kwiaty giną nie tylko z donic zawieszonych na latarniach. Na początku maja bieżącego roku strażnikom miejskim udało się zatrzymać na gorącym uczynku nietrzeźwego mężczyznę, który wybrał się na rondo u zbiegu ulic Reja, Mireckiego i Okulickiego z siatką, do której wsadzał wyrywane z klombu kwiaty. Mężczyzna przyznał funkcjonariuszom, że skradzione kwiaty chciał posadzić w swoim przydomowym ogródku.
 
- Apelujemy do świadków kradzieży i dewastacji dekoracji roślinnych o szybkie powiadamianie o takich incydentach dyżurnych straży miejskiej lub policji - dodaje Marcin Walasik.


MS/foto. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy