Plac Reformacji w Radomiu?

Plac Reformacji w Radomiu?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W poniedziałek (31 sierpnia) radni będą zatwierdzali uchwałę w sprawie nadania nazwy dla placu położonego przy budynku kościoła ewangelicko-augsburskiego w Radomiu pomiędzy ulicą Reja i Szewską. Działka ma nosić nazwę plac Reformacji. 

Plac  stanowi własność gminy miasta. Teren jest urządzony i służy do obsługi komunikacyjnej kościoła ewangelicko-augsburskiego oraz okolicznych posesji. Obecnie na jego części ulokowane są miejsca parkingowe.  Jak czytamy w uzasadnieniu z inicjatywą w sprawie nadania nazwy wystąpiła Parafia Ewangelicko-Augsburska mająca siedzibę przy ulicy Reja położonego w bezpośrednim sąsiedztwie tego placu.

Teren, który obejmuje działka z trzech stron otacza budynek kościoła ewangelicko – augsburskiego. Obiekt sakralny jest własnością Parafii Ewangelicko-Augsburskiej od roku 1827. Od tego czasu jest to centrum życia religijnego mieszkańców Radomia i okolic wyznań ewangelicko-augsburskiego oraz ewangelicko-reformowanego. Oba te wyznania chrześcijańskie początek swój wywodzą z XVI wiecznej Reformacji.

Komisja Kultury i Promocji Rady Miejskiej w Radomiu, zaopiniowała pozytywnie wniosek o nadanie dla placu położonego pomiędzy ulicami: Mikołaja Reja i Szewskiej a budynkiem kościoła ewangelicko augsburskiego, nazwy plac Reformacji.

KS/ fot. archiwum cozadzien

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy