Plac Jagielloński wypięknieje

Plac Jagielloński wypięknieje
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

- Przez wiele lat radomianie dużo dyskutowali o tym jak docelowo ma wyglądać plac Jagielloński. Ja zdecydowałem o jego remoncie po to, aby na placu zapanował wreszcie porządek i aby stał się miejscem przyjaznym dla jego mieszkańców. Chciałbym, aby ten remont był początkiem tego jak ten plac w przyszłości ma wyglądać – powiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Prace remontowe rozpoczną się od przygotowania projektu budowlanego na podstawie o koncepcji przygotowanej przez Miejska Pracownię Urbanistyczną oraz od uzyskania niezbędnych pozwoleń. - W czasie konsultacji społecznych były wnioski aby ciągi piesze nie były z kostki brukowej tylko z płyt. Również element wodny będzie większy. Na placu zostaną ustawione meble miejskie typu parklety i ławki z ładowarkami – dodał wiceprezydent Konrad Frysztak.

Plac zostanie także lepiej skomunikowany dzięki dodatkowemu przejściu dla pieszych, które połączy plac z ul. Chrobrego oraz wydzielenie ciągu pieszo rowerowego do Aquaparku. Zakończenie remontu planowane jest na 30 sierpnia 2018 roku.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy