Pirat drogowy z BMW stanie przed sądem

Pirat drogowy z BMW stanie przed sądem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
[gallery id=1177]

- W piątek po godz. 18 od ronda Matki Bożej Fatimskiej w kierunku centrum jechał pojazd marki BMW, który prowadził 25-latek. Kierowca wyprzedzał na trzeciego i doprowadził do zderzenia z pojazdem daewoo lanos, który wyjeżdżał ze stacji paliw oraz jadącym z naprzeciwka lexusem. Do szpitala zostały przewiezione trzy osoby, które jechały lanosem. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, natomiast 25-letni kierowca bmw nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów - poinformuje Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

- Jak się okazało, 25-latek jest dobrze znany radomskiej policji, ponieważ już niejednokrotnie popełniał wykroczenia i miał zatrzymywane prawo jazdy. Funkcjonariusze już kilka razy kierowali wnioski o ukaranie tego kierującego do sądu za rażące naruszenia przepisów. Były także 4 wnioski o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy do prowadzenia pojazdów, ostatni pod koniec kwietnia bieżącego roku - dodała.

Według policji w ostatnich latach mężczyzna średnio raz w miesiącu zatrzymywany był za łamanie przepisów. Popełnił szereg wykroczeń i prowadził pojazd mimo sądowych zakazów. 

- Na początku roku na ulicy Grzecznarowskiego kierowca ten wyprzedzał na przejściach dla pieszych i nie zatrzymał się do kontroli. Po pościgu został schwytany, a policjanci zatrzymali jego prawo jazdy - wyjaśniła Justyna Leszczyńska.

Teraz sprawą kierowcy zajmują się policjanci z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia i zbierają dokumentację. Przekażą ją do sądu, by mężczyzna odpowiedział za spowodowanie wypadku i prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności.
Do sprawy będziemy wracać.


RED, fot. KMP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy