Piotr Duda w Radomiu! Opowie o umowach śmieciowych

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ"– Nie odpuszczamy w kwestii śmieciówek, podobnie jak w przypadku podniesienia granicy wieku emerytalnego. System ubezpieczeń społecznych jest niewydolny. Osoby pracujące na umowę o pracę nie udźwigną tych obciążeń. Premier Tusk w swoim pseudoexposé opowiadał o przedłużonych urlopach macierzyńskich, o kredytach preferencyjnych dla młodych ludzi. Do kogo ta mowa, skoro trzy czwarte ludzi do 25 roku życia pracuje na śmieciówkach. Kto da im kredyt?" - mówi Piotr Duda wg www.solidarnosc.gda.pl.

Przypomnijmy, że przewodniczący "Solidarności" ostatnio ostro występuje przeciwko rządowi PO-PSL. Kilka dni temu ogłosił, że jest zgoda członków związku na strajk generalny w zakładach pracy i demonstrację w Warszawie, która mogłaby się odbyć w pierwszej dekadzie września.

Piotr Duda - działacz związkowy, w latach 1981–1983 odbył służbę wojskową w 6. Pomorskiej Dywizji Powietrznodesantowej, brał udział w Polskim Kontyngencie Wojskowym w UNDOF w Syrii. Pracował w Hucie Gliwice. W 1992 roku został wybrany na stanowisko przewodniczącego komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" i stopniową piął się po szczeblach związkowej kariery. W 2002 wygrał wybory na przewodniczącego „Solidarności” Regionu Śląsko-Dąbrowskiego. W 2006 i 2010 uzyskiwał reelekcję. Zasiadał w Komisji Krajowej „Solidarności”. W październiku 2010 r. został wybrany na stanowisko przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, pokonując ubiegającego się o reelekcję na tę funkcję Janusza Śniadka.

Spotkanie w Radomiu odbędzie się w ramach „Radomskich Wykładów Otwartych”. To cykl spotkań z czołowymi polskimi politykami i osobistościami życia publicznego, który Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu organizuje od 2000 roku. W ramach Wykładów Otwartych uczelnię odwiedzili m.in.: Lech Wałęsa, Lech Kaczyński, Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Jerzy Buzek, Leszek Miller. Spotkania w pierwszej części są prelekcją gościa na dany temat, natomiast w drugiej części głos zabiera publiczność, zadając pytania i biorąc udział w dyskusji otwartej.
 

RED

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy