Pieszy zginął na drodze w Bielisze

Pieszy zginął na drodze w Bielisze
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Policjanci wyjaśniają okoliczności  tragicznego wypadku, który miał miejsce wczoraj przed północą w miejscowości Bielicha. Pojazd marki mercedes sprinter, którym kierował 44-latek jechał od Zakrzewa w kierunku Radomia i poza przejściem potrącił pieszego, który zginął na miejscu.  Początkowo tożsamość mężczyzny nie była znana, nie miał przy sobie żadnych dokumentów. W piątek ustalono, że to 63-letni mężczyzna. Niestety pieszy nie posiadał na sobie żadnych elementów odblaskowych.

- Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza teraz, kiedy zmieniające się szybko warunki atmosferyczne i wcześnie zapadający zmrok powodują znaczne pogorszenie widoczności i warunków drogowych. Przypominamy pieszym o noszeniu elementów odblaskowych. Pamiętajmy, że odblaski ratują nasze życie. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierowców z odległości około 30 - 40 m. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 m. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe - mówi Justyna Leszczyńska, rzecznik radomskiej policji.

Policja przypomina, że obowiązkowe używanie odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu życie. Kierowca o wiele wcześniej jest w stanie zauważyć pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową, co daje mu więcej czasu na reakcję. Elementy odblaskowe dobrze jest nosić o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. W dużym stopniu poprawiają one widoczność, często ratującej zdrowie i życie.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy