Piesi i rowerzyści pod kontrolą policji

Piesi i rowerzyści pod kontrolą policji
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Policjanci na Mazowszu przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Celem akcji, była poprawa świadomości pieszych i kierujących odnośnie zagrożeń, z jakimi mogą zetknąć się niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Prowadząc działania  kontrolne policjanci nadzorowali ruch w miejscach, gdzie odbywa się wzmożony ruch pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze zwracali uwagę na zachowania pieszych przy przekraczaniu jezdni czy prawidłowo poruszają się po niej. Kontrolowali także przestrzeganie obowiązku używania elementów odblaskowych. W przypadku rowerzystów sprawdzane było wyposażenie roweru, zwłaszcza pod kątem oświetlenia, jak również stan trzeźwości.

W tej edycji działań uczestniczyło 323 funkcjonariuszy mazowieckiej Policji. Policjanci łącznie ujawnili 1009 wykroczeń. 11 kierujących nie ustąpiło pierwszeństwa pieszym, 12 nieprawidłowo przejeżdżało przejścia dla pieszych. Policjanci kontrolowali też rowerzystów, pięciu z nich zostało ukaranych za przejeżdżanie na przejściu dla pieszych. W przypadku pieszych, policjanci ujawnili 362 wykroczenia z czego  289 przechodzenie w miejscach niedozwolonych.

- Zarówno pieszy, jak i rowerzysta są najbardziej narażonymi na urazy uczestnikami ruchu drogowego a ich bezpieczeństwo w największym stopniu uzależnione jest od ich zachowania na drodze. Zbliżająca się jesień i związane z tym pogorszenie warunków drogowych to automatyczny wzrost zagrożenia dla niechronionych uczestników ruchu drogowego - mówi Andrzej Lewicki z KWP z siedzibą w Radomiu. 

Warto też pamiętać, by nie tylko po zmroku używać elementów odblaskowych i kamizelek ostrzegawczych. Pieszy i rowerzysta wyposażony w nie, staje się o wiele bardziej widoczny.

Źródło: KWP Radom/ fot. cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy