Pieniądze dla poszkodowanych. Zawnioskują do prezydenta

Pieniądze dla poszkodowanych. Zawnioskują do prezydenta
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

- W niedzielę ksiądz biskup zezwolił na zbiórkę przed kościołami na rzecz Caritasu. Dary, które uda się zgromadzić będą przekazywane ofiarom nawałnic – powiedział podczas środowego spotkania z dziennikarzami Marek Szary, przewodniczący klubu radnych PiS. - My, jako radni zwrócimy się do pana prezydenta z wnioskiem o przekazanie kwoty 100 tys. zł dla poszkodowanych. Gdyby u nas taka tragedia się wydarzyła, to pewnie inne samorządy zaangażowałyby się w pomoc. Chcemy, by Radom pokazał, że interesuje się tym, co dzieje się w innych regionach Polski.

O wniosku, który ma zostać złożony na najbliższej sesji rady miejskiej (28 sierpnia) mówił także przewodniczący rady miejskiej Dariusz Wójcik - Jako miasto zawsze solidaryzowaliśmy się z innymi; przekazaliśmy określone kwoty choćby poszkodowanym osobom uprawiającym paprykę. 100 tys. zł to kwota, którą można wygospodarować. Pan prezydent najlepiej wie skąd te środki przesunąć; chociażby z rezerwy prezydenta czy kancelarii włodarza miasta. Jeśli prezydent nie wprowadzi tego na najbliższej sesji, to zwołamy nadzwyczajną - zakończył Wójcik.

Politycy PiS zapowiedzieli, że jeszcze podczas dzisiejszego spotkania klubu PiS "zaproponują pewne rozwiązania". Zachęcają także do włączenia się w zbiórkę pieniędzy do puszek pod kościołami. 

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy