Pielgrzymka radomskich mundurowych

Pielgrzymka radomskich mundurowych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Kilkudziesięciu mundurowych, w tym m.in. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, wyruszyło w pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Grupa mundurowa to nowość w pielgrzymce, a w jej skład weszli m.in. policjanci, strażacy, strażnicy miejscy oraz przedstawiciele służby więziennej. Mundurowi do celu dotrą 13 sierpnia, pokonując ponad 200 kilometrów.

W poniedziałek wyruszyła 34. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Po raz pierwszy w pielgrzymce bierze udział grupa przedstawicieli służb mundurowych z Radomia. Grupa mundurowa jest nowością, a idzie w niej m.in. Komendant Miejski Policji - Roman Jaśkiewicz, Komendant Straży Miejskiej – Paweł Górak oraz Dyrektor Aresztu Śledczego - Sławomir Grzyb. Poza tym w pielgrzymce uczestniczą policjanci z różnych wydziałów, m.in. drogówki i prewencji. Mundurowi biorą udział w pielgrzymce w ramach swoich urlopów, natomiast ci, którzy w tym czasie urlopu nie mają, już zapowiedzieli, że w wolny dzień od służby, chcieliby do grupy dojechać i spędzić z nimi chociaż jeden dzień. Opiekę duszpasterską nad mundurowymi sprawuje ks. Gabriel Marciniak oraz ks. Dariusz Olender. Dla większości mundurowych to debiut, nowe doświadczenie dla innych to kolejna przygoda – tym razem w towarzystwie ludzi, z którymi na co dzień współpracują.

- Mundurowi mają już za sobą pierwszy dzień pielgrzymki. Pomimo dużej temperatury nikt się nie poddaje. Zmęczeni, ale gotowi na kolejne wyzwania dotarli na miejsce noclegu – do jednej ze szkół w Orońsku. Tam przy kolacji wymieniają się doświadczeniami i przygotowują na kolejny dzień drogi - informuje Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy