Pielgrzymka na Jasną Górę. Trwają zapisy

Pielgrzymka na Jasną Górę. Trwają zapisy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Hasło tegorocznej pielgrzymki to „Idźcie i głoście”. - Nawiązuje do tegorocznego programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce. Przypomina nam o powołaniu do tego, byśmy byli świadkami wiary. Chcemy tego świadectwa uczyć się od patronów m.in. od św. Brata Alberta i Błogosławionego Ojca Honorata - mówi ks. Mirosław Kszczot, dyrektor radomskiej pielgrzymki. - Te rekolekcje w drodze będziemy przeżywać w szczególnym czasie, bo mija 100 lat od objawień Matki Bożej w Fatimie, również 140 lat od objawień, które były w Gietrzwałdzie. Matka Boża, tu, na polskiej ziemi, wezwała do trzeźwości, nawrócenia i pokuty – wyjaśnia ks. Kszczot.

Wyjście pielgrzymki zainauguruje msza, która odbędzie o godz. 9.30 przy Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu (ul. Młyńska). Będzie jej przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik.

Każdego roku z diecezji radomskiej na pielgrzymkę wyrusza 6-7 tys. osób. Dokładną liczbę tegorocznych pielgrzymów poznamy dopiero po dotarciu na Jasną Górę.

Piesza Pielgrzymka na jasną górę 2016

Aby zarejestrować się jako uczestnik, należy zgłosić się do swojej parafii; otrzymamy w niej ramowy program pielgrzymki. Osoby, które z różnych powodów nie mogą udać się pieszo do Częstochowy: ludzie chorzy, w podeszłym wieku, osoby niepełnosprawne czy niemające  urlopu, mogą wziąć udział w duchowym pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Spotkania w intencji pielgrzymujących będą odbywać się w parafiach.

Z Radomia na Jasną Górę wyruszą 44 grupy. Pielgrzymi pójdą w pięciu kolumnach, dwóch z Radomia, po jednej ze Starachowic i Skarżyska-Kamiennej. Piąta, z Opoczna, dołączy 9 sierpnia Wszyscy na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia.

W pielgrzymce, jak co roku, biorą także udział przedstawiciele służb mundurowych, medycznych i sanepidu.

Kierowcom przypominamy, że wyjście pielgrzymki będzie wiązało się z utrudnieniami w ruchu. 

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy