Pełna lustracja Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Pełna lustracja Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Lustracja przeprowadzana jest w wyniku umowy zarządu spółdzielni ze Związkiem Rewizyjnym Spółdzielni Mieszkaniowych RP w Warszawie.

- Po pierwsze, spółdzielnie są zobowiązane do przeprowadzania tego typu działań. Po drugie, w związku z tym, że w 2010 roku oraz w 2011 nie było pełnego składu zarządu, nowa Rada Nadzorcza podjęła niezwłocznie decyzję o podjęciu działań związanych z przystąpieniem do lustracji - informuje Dariusz Piątek, prezes zarządu Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. 

Przegląd oraz weryfikacja działalności spółdzielni obejmuje lata 2009, 2010 oraz 2011. Przedstawiciele związku rewizyjnego powinni na przełomie września i października tego roku przygotować protokół, zawierający szczegółowe informacje, podsumowujące funkcjonowanie spółdzielni.

Przypomnijmy: W 2009 roku spółdzielnia została podzielona na dwie części: jedna obejmująca osiedle Gołębiów I, druga osiedle XV-Lecia. W tym samym roku mieszkańcy protestowali przeciwko dopłatom do rachunków za ogrzewanie, a także za ciepłą oraz zimną wodę, które niejednokrotnie opiewały na sumę przekraczającą 1000 zł. Nie obyło się bez protestów mieszkańców, którzy żądali wyjaśnień w tej sprawie. W 2011 roku lubelski Sąd Apelacyjny uznał, że Rada Nadzorcza spółdzielni została powołana niezgodnie z prawem i wyznaczył kuratora.
Jerzy Jankowski, prezes Zarządu Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP tłumaczył wtedy, że wybory były konieczne, ponieważ pojawiły się różnego rodzaju perturbacje prawne, związane z funkcjonowaniem spółdzielni. W związku z tym sąd uchylił uchwałę o powołaniu rady, co w efekcie spowodowało, że spółdzielnia pozostała bez pełnego zarządu oraz rady nadzorczej. To z kolei spowodowało, że grupa członków wystąpiła do sądu o wyznaczenie kuratora.
W marcu 2012 roku kurator sądowy zwołał Walne Zgromadzenie członków RSM, którzy wybrali skład nowej Rady Nadzorczej.

Anna Prokop ( a.prokop.cozadzien@gmail.com)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy