"Pedagodzy ulicy" planują kolejne akcje dla dzieci

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Od 2007 roku w strukturach Caritas Diecezji Radomskiej funkcjonują "Pedagodzy ulicy", którzy w ramach Ogólnopolskich Kampanii Społecznych "Partnerstwo dla dzieci" realizują projekty profilaktyczne, animacyjno - sportowe i kulturalno - artystyczne dla dzieci i młodzieży zagrożonych niedostosowaniem społecznym i marginalizacją.

- Specyfiką naszej pracy jest bezpośrednie wyjście do dzieci i ich środowiska. Naszym celem jest zapewnienie najmłodszym ciekawych zajęć oraz umożliwienie im realizacji własnych pasji i zainteresowań - wyjaśnia Mariusz Mędra, kierownik "Pedagogów z ulicy".

Dotychczas Pedagodzy prowadzili zajęcia dla dzieci, które mieszkają m.in. przy ulicy 25 Czerwca, Marii Gajl, Struga, Wolanowskiej, Mieszka I i Żelaznej. Obecnie realizowany jest projekt "List do św. Mikołaja na gwiazdkę". Akcja jest corocznym wsparciem dla podopiecznych i ich rodzin przed Świętami Bożego Narodzenia.

- W grudniu chcemy zorganizować także dla dzieci i młodzieży z ulicy Marii Gajl zawody sportowe. Na 14 grudnia zaplanowaliśmy turniej w tenisa stołowego, a na 28 grudnia turniej halowy piłki nożnej. Wyjątkowym momentem będzie dla nas wspólna Wigilia, która odbędzie się 20 grudnia - dodaje Mariusz Mędra.

Dodajmy, że obecnie zespół "Pedagogów z ulicy" liczy cztery osoby.

MS/foto. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy