Partia Razem i kandydaci

Partia Razem i kandydaci
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W sobotę, 12 września Partia Razem zarejestrowała w Okręgowej Komisji Wyborczej w Radomiu listy kandydatów do wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Liderem listy radomskiej jest Alicja Czubek, na drugim miejscu jest Krzysztof Paczkowski, na trzecim Małgorzata Ziemnicka.

Partia Razem zebrała podpisy w ponad połowie z 41 okręgów. - Razem to partia działająca na rzecz równości i demokracji. Stoimy po stronie większości. Dzisiejszy Sejm jest pełen reprezentantów elit, dbających o interesy wielkiego biznesu – my chcemy być partią pracowników, lokatorów, ludzi wypchniętych na samozatrudnienie i umowy śmieciowe - mówią przedstawiciele partii. - Razem otwarte jest na wszystkich i wszystkie, którzy podzielają nasze cele i wartości. Mamy przejrzystą i demokratyczną strukturę. W Razem nie ma przewodniczącego ani przewodniczącej. Reprezentuje nas dziewięcioosobowy Zarząd Krajowy, w którym nie ma funkcji nadrzędnych i podrzędnych, a także Rada Krajowa – zarówno na szczeblu krajowym, jak i w okręgach obowiązuje parytet płci. Najważniejsze decyzje podejmowane są w ogólnopartyjnym referendum - dodają.

Alicja Czubek - lat 32, sekretarka w kancelarii prawnej, po pracy - lektorka języka angielskiego. RAZEM to jej pierwsze doświadczenie polityczne, ale od początku swojej działalności dała się poznać jako świetna organizatorka. Na kongresie założycielskim partii wybrana została do Zarządu Krajowego, w którym zajmuje się sprawami finansowymi i organizacyjnymi, a od niedawna jest też szefową sztabu wyborczego. W parlamencie zamierza skupić się naprawach pracowniczych.

Krzysztof Paczkowski, lat 26, prawnik specjalizujący się w prawie pracy. Działał społecznie w kraju (Helsińska Fundacja Praw Człowieka, fundacje świadczące pomoc osobom starszym), jak i zagranicą (CISV, Copenhagen Volunteers). W parlamencie zamierza się skupić na działaniach na rzecz poprawysytuacji na rynku pracy.

Małgorzata Ziemnicka, lat 43, urzędnik sądowy, od urodzenia mieszkająca w Radomiu. Związkowiec, współorganizator - wolontariusz akcji DKMS i Żywej Biblioteki w Radomiu. W parlamenciezamierza skupić się na prawach pracowniczych i wymiarze sprawiedliwości.

Pełna lista kandydatów na posłanki i posłów w okręgu 17 (Radom i okoliczne powiaty):

1 Alicja Czubek
2 Krzysztof Paczkowski
3 Małgorzata Ziemnicka
4 Jan Malinowski
5 Agata Chutkiewicz
6 Michał Radecki
7 Justyna Kosiec
8 Szymon Majewski
9 Anna Żmudzin
10 Piotr Krupa
11 Katarzyna Kowalska


KS, Razem/ fot. Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy