Pacyna zastąpił Pawluczyka

Pacyna zastąpił Pawluczyka
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Będę kierował się dobrem pacjenta. Pacjent ma być oczkiem w głowie personelu – mówi Marek Pacyna. Jak stwierdza, aktualnie zapoznaje się szczegółowo z sytuacją finansową miejskiej lecznicy, chce dokładnie przyjrzeć się wszystkim wydatkom szpitala. – Postawiono przede mną zadanie wyprowadzenia na prostą placówki, której krzywa idzie w dół – stwierdza dodając, że ma już pewne spostrzeżenia i przemyślenia oparte o bogate doświadczenie zawodowe. Nowy dyrektor zakłada, że w ciągu dwóch miesięcy będzie już wiedział jakie działania naprawcze podjąć.

Marek Pacyna jest z wykształcenia ekonomistą, był dyrektorem radomskiego  szpitala w latach 2001- 2003. Później, do 2006 roku,  był dyrektorem delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia w Radomiu. Przez trzy i pół roku, w latach 2011- 2014, sprawował funkcję dyrektora szpitala w Kozienicach. 

- Pozostawił tę placówkę w stanie znacznie lepszym niż wtedy, gdy rozpoczynał w niej pracę, o czym świadczą sprawozdania finansowe - mówi Ryszarda  Kitowska z UM. Szpital w Kozienicach dysponuje około 400 łóżkami dla pacjentów, szpital radomski – około 600.

Wczoraj z funkcji dyrektora RSS został odwołany Andrzej Pawluczyk. Podstawą odwołania były nieskuteczne działania restrukturyzacyjne. - Płynność finansowa szpitala jest bardzo mocno zachwiana. Prognoza zadłużenia na 2015 rok wynosi prawie 16 mln zł. To zdecydowany wzrost względem roku 2014 – powiedziała wiceprezydent Anna Białkowska. 


apk/ fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy