Otworzyli nowe skrzydło w Kochanowskim

Otworzyli nowe skrzydło w Kochanowskim
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Budowa nowego skrzydła w ZSO im. Kochanowskiego rozpoczęta w grudniu 2014 roku. Przed dobudowaniem skrzydła uczniowie mieli do dyspozycji 25 klas. Od dziś będą mogli cieszyć się z dodatkowych dwunastu. Będzie to dziesięć sal dydaktycznych i dwa nowe laboratoria, fizyczne i chemiczne. Z nowych sal będą korzystali zarówno gimnazjaliści jaki i licealiści. Nowy budynek został także przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Do sal znajdujących się na piętrach można dostać się windą.

Galeria


W tym roku do zespołu Kochanowskiego będzie uczęszczało 783 uczniów. - Wielu germanistów „wyszło teraz z bunkra” bo przez wiele lat prowadzono zajęcia w piwnicach, a w tym momencie będą mieli do dyspozycji nowe sale - powiedział Romuald Lis. Ponadto jak zaznacza dyrektor budynek umożliwi rozpoczynanie zajęć o godzinie 8 a nie 7. - Jest wiele osób przyjezdnych i to nie tylko spod radomskich miejscowości ale także dalszych miast, a ta jedna godzina to dla nich bardzo dużo – dodał dyrektor.

W nowym skrzydle znajduje się także wahadło Foucaulta czyli urządzenie pozwalające udowodnić ruch obrotowy Ziemi. Jak podkreśla Romuald Lis jest to pierwsze i jedyne w Polsce wahało znajdujące się w szkole. - Jest to podkreślenie fizyki, która w Kochanowskim jest na wysokim poziomie, ale to również podkreślenie, wysokiego poziomu szkoły, którą reprezentują nasi uczniowie – powiedział dyrektor.

W uroczystości otwarcia trzykondygnacyjnej budowli wzięli udział m.in. Radosław Witkowski, obecny prezydent miasta i Andrzej Kosztowniak, były prezydent miasta, za którego kadencji został rozstrzygnięty przetag na budowę. Nowy budynek został także poświęcony przez Henryka Tomasika biskupa radomskiego. Cała inwestycja kosztowała około 5 milionów złotych.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy