Otworzono nową stację rowerów

Otworzono nową stację rowerów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


– Ciesze się, że radomscy przedsiębiorcy razem wspólnie z nami pragną zmieniać Radom, bo wspólnymi siłami na pewno uda nam się poprawić jakość życia mieszkańców – mówił prezydent Radosław Witkowski, który przypomniał również, że do tego projektu mogą dołączać inne firmy prywatne. – Dobry pierwszy przykład już mamy. Zachęcam innych przedsiębiorców do tego, byśmy wspólnie zmieniali Radom.

Możliwość korzystania z Roweru Miejskiego, ułatwia poruszanie się, a przede wszystkim ich użytkowanie korzystnie wpłynie na jakość ekosystemu w Radomiu, a także na zdrowie radomian. – Lat nam nie ubywa, więc musimy udzielać się w sporcie, żeby czuć się młodym i odpocząć od stresującego życia w pracy czy siedzenia w domu – mówiła Angelique Renard-Chardin, współwłaścicielka firmy, która już od kilku lat angażuje się w aktywny i zdrowy tryb życia. – Dlatego bardzo pozytywnie przyjęliśmy propozycję miasta. Teraz w każdej chwili będziemy mogli wyjść na dwór z rodziną, wziąć rower pojechać do różnych miejsc w Radomiu.

– Wystarczy podpisać umowę z Nextbike, zapłacić i w ciągu miesiąca stacja jest montowana i włączona do systemu – informuje Grzegorz Janduła, prezes MOSiR-u.

W tej chwili miasto dysponuje 26 wypożyczalniami, które oferują aż 265 rowerów. Od 1 kwietnia, wypożyczono już ponad 28 tys. razy.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy