Otwarto Kaufland w Radomiu. Tłumów nie było

Otwarto Kaufland w Radomiu. Tłumów nie było
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=654]

W marcu, kiedy otwierano w Radomiu nowy hipermarket Real przybyły tłumy, doszło do prawdziwej bitwy o promocyjne produkty (zobacz więcej TUTAJ). Nic podobnego nie miało miejsca podczas otwarcia marketu Kaufland. Chwilę przed 6:30 – planowaną godzina otwarcia pod sklepem, spokojnie czekało kilkanaście osób. Kiedy drzwi się otworzyły, wszyscy bez pośpiechu weszli i rozpoczęli zakupy.Kilkanaście minut po otwarciu kupujących było coraz więcej, ale daleko było do przepychanek i gigantycznych kolejek.

 - Przyszedłem specjalnie tak rano z ciekawości. Chciałem zobaczyć, czy uda upolować się jakieś promocje – mówi Krzysztof Molęda, kupujący.

W Kauflandzie na ten dzień nie przygotowano żadnych specjalnych promocji, oprócz standardowych obniżek z gazetki promocyjnej. Pośrodku sklepu stał stół, gdzie odwiedzający mogli częstować się ciasteczkami, żelkami i sokami. 

- Żałuję, że nie było szampana – przyznał z uśmiechem pan Krzysztof.

Czy potrzebny jest kolejny market w Radomiu?

 - Z jednej strony to dobrze, że powstał ten sklep, ale z drugiej, patrząc na bezrobocie w Radomiu, może on się przyczynić do upadku małych, okolicznych sklepikarzy. Ludzie zapewne wybiorą market, bo ma niższe ceny – mówi Krzysztof Molęda.

 - Bardzo cieszę się, że Kaufland powstał. Mieszkam przy ulicy Słowackiego, tutaj w okolicy do tej pory nie było większego sklepu. Na pewno będziemy tu przychodzić – mówi pani Barbara. - Z tego, co zdążyłam się zorientować, to ceny są tu jak w większości marketów – dodaje.

Czym kusi nowy sklep?

W dniu otwarcia, przy kasie kupujący otrzymywali „zakodowany” bon upominkowy z niewiadomą wartością, z możliwością zrealizowania go dopiero od dnia następnego. Sklep, jak informują tablice, stawia na sprawną obsługę przy kasach. "Czekali Państwo dłużej niż 5 minut, a nie wszystkie kasy były czynne? Otrzymają Państwo bon o wartości 5 zł" – czytamy.

Jak udało nam się ustalić w nowym markecie Kaufland przy ulicy 25-Czerwca zatrudnienie znalazło 87 osób. Sklep będzie otwarty od poniedziałku do soboty w godz. 7 - 22 i w niedziele w godz. 8 - 21.

Aleksandra Jabłonka/ fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy