Ostatni dzień! Zgłoś się do udziału w dyktandzie

Ostatni dzień! Zgłoś się do udziału w dyktandzie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

W XI otwartym konkursie o tytuł Radomskiego Mistrza Ortografii 2016 mogą wziąć udział mieszkańcy Radomia oraz powiatu radomskiego. - W dyktandzie może wziąć udział każdy, bez znaczenia na wiek, płeć, wykształcenie – mówi Anna Skubisz- Szymanowska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Dyktando organizowane jest jak zwykle przez Miejską Bibliotece Publiczną. Autorem tekstu dyktanda będzie profesor Andrzej Markowski. - Na uroczystości wręczenia nagród i poznania laureatów będzie można spotkać się z profesorem Andrzejem Markowskim i posłuchać jego wystąpienia o zasadach rządzących językiem polskim, polską ortografia i interpunkcją. Profesor będzie także mówił o zmianach we współczesnej polszczyźnie, czym one są podyktowane, czym uwarunkowane i w jakim kierunku zmierzają – zaznacza Anna Skubisz- Szymanowska.

Zgłoszenia można składać osobiście (w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Piłsudskiego 12) lub elektronicznie na adres: bliblioteka@mbpradom.pl. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, adres i numer telefonu.

XI otwarty konkurs o tytuł Radomskiego Mistrza Ortografii 2016 odbędzie się 24 września w sali radomskiej orkiestry kameralnej przy ul. Żeromskiego 53. Dyktando rozpocznie się o godz. 10.00

Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi 24 września o godz.15.00 w Bibliotece Głównej, ul. Piłsudskiego 12.  

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy