Ośmiu wspaniałych

Ośmiu wspaniałych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Rusza XIII Radomska Edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.

Adresatami konkursu są młodzi ludzie z Radomia i okolic wyróżniający się nienaganną postawą w życiu codziennym m. in. wysoką kulturą osobistą, brakiem nałogów, empatią, życzliwością, skutecznością społecznego, wzorcotwórczego działania.

Jedna organizacja czy szkoła może zgłosić maksymalnie 5 osób. Organizatorem radomskiej edycji konkursu zainicjowanego przez Fundację "Świat na Tak" jest Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu we współpracy z Gminą Miasta Radomia. Konkurs przeprowadzany jest na dwóch poziomach:

-szkoły podstawowej - zwany "Ósemeczką" - kandydaci (10 - 13 lat) mogą uczestniczyć tylko w etapie lokalnym; 

-szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej - zwany "Ósemką" - kandydaci (14 - 19 lat) mogą uczestniczyć na etapie lokalnym i ogólnopolskim. 

Wszyscy, chcący wziąć udział w konkursie, mogą zgłaszać swoje kandydatury w formie elektronicznej i papierowej. Będą one przyjmowane są do 12 marca 2012 roku (od pon. do pt. w godz. 13:00 - 20:00) w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu przy ul. Chrobrego 7/9 w Radomiu. Przesłuchania kandydatów odbędą się w siedzibie "Arki" 14 i 15 marca o godz 16.00.

Nagrodą dla laureatów jest wyjazd na kilkudniową wycieczkę. Dodatkowo laureaci dużej Ósemki wyjadą na XVIII Ogólnopolski Finał – Galę Konkursu, która w tym roku odbędzie się w Białymstoku. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr  48 360-69- 51 od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 – 20.00  oraz mailowo scmarka@poczta.fm

ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy