Ona potrafi obezwładnić... i pracuje w ochronie

Ona potrafi obezwładnić... i pracuje w ochronie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
[gallery id=1179]

Praca w agencji ochrony jest trudna i momentami niebezpieczna. Na ogół ochroniarze to dobrze zbudowani mężczyźni, którzy potrafią sobie radzić z agresywnymi klientami dyskotek, czy złodziejami, którzy chcą wtargnąć na prywatną posesję. Jednak i w tym zawodzie jest miejsce dla pań, czego dowodem jest Monika Szymańska.

- W sumie w tym fachu pracuję od 10 lat, natomiast w firmie KERIM Ochrona - 5 lat. Skończyłam policealną Szkołę Detektywów I Pracowników ochrony O'CHIKARA, w której były prowadzone kursy, szkolenia z obsługi broni, konwojowania. Później zgodnie z wykształceniem zaczęłam pracować w zawodzie. Wiadomo, że ta służba jest ciężka, a momentami niebezpieczna. Ale jednocześnie spełniam się w tym co robię. Kiedyś pracowałam na dworcu PKP. Zdarzali się różni ludzie, często pod wpływem alkoholu, bezdomni, agresywna młodzież. Ale dzięki wyuczonym umiejętnością dałam sobie radę - mówi Monika Szymańska. 

A jak kobietę ochroniarza odbierają awanturujący się mężczyźni?

- Wiadomo, że kiedy panowie widzą kobietę to myślą, że jest ona bezbronna i nic im nie może zrobić. Pojawiają się uśmiechy i docinki. Jednak zapewniam, że kilku mężczyzn było w szoku, gdy w szybki i sprawny sposób zostali przeze mnie obezwładnieni. Bardzo lubię moją pracę i mam nadzieję, że będę ją wykonywała przez kolejne lata - dodaje Monika Szymańska.

Firma KERIM Ochrona, w której pracuje Monika Szymańska jest obecna na rynku od wielu lat. Oferuje profesjonalną ochronę osób i mienia, monitorowanie systemów sygnalizacji włamania i napadu, projektowanie, konserwację i montaż telewizji przemysłowej, systemów alarmowych, systemów przeciwpożarowych, ale także organizowanie szkoleń na kwalifikowanych pracowników ochrony.

KERIM Ochrona od lat zajmuje się również ochroną najważniejszych w Polsce imprez sportowych i kulturalnych. To właśnie pracownicy tej firmy zabezpieczali m.in. pociągi PKP Intercity na terenie całego kraju w czasie Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku, spotkania piłkarskiej ekstraklasy (mecze Legii Warszawa), Pucharu Polski. KERIM Ochrona sprawdza się podczas zabezpieczenia Dożynek Prezydenckich, które są organizowane w Spale. Pracownicy firmy zabezpieczali także plany filmów "W ukryciu", “Żywie Biełaruś!” czy otwarcie wystawy "Skarby z Czermna" oraz innych imprez kulturalnych na terenie kraju.

MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy