Ogromna plama paliwa na krajowej "siódemce"!

Ogromna plama paliwa na krajowej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Do wycieku doszło w piątek (16 listopada) przed godziną 20. Paliwo wydostało się prawdopodobnie z nieszczelnej cysterny, pojazd ten oddalił się z miejsca. Zaniepokojeni kierowcy od razu powiadomili radomskich strażaków o tajemniczej substancji na ruchliwej dwupasmówce w kierunku Kielc.

- Na miejsce zadysponowaliśmy pięć zastępów. Nadal trwa usuwanie plamy z jezdni, pomagają nam drogowcy, którzy ściągnęli w tym celu piaskarki. Prawdopodobnie jest to olej napędowy lub olej opałowy - poinformował nas w piątek, przed godz. 23 oficer dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Całe szczęście kierowcy w porę zauważyli niebezpieczną substancję na jezdni i niezwłocznie powiadomili służby ratunkowe, mogło bowiem dojść do poślizgu i wypadku. Do zneutralizowania paliwa zalegającego na jezdni użyto bardzo dużą ilość sorbentu (specjalnej substancji). Miejsce akcji zabezpieczali policjanci oraz strażnicy miejscy. Ruch w kierunku Kielc odbywał się w tym czasie tylko jedną jezdnią, tworzyły się spore korki.

Marcin Walasik (m.walasik@cozadzien.pl); Fot. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy