Ogólnopolska konferencja na temat budżetu obywatelskiego

Ogólnopolska konferencja na temat budżetu obywatelskiego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Budżet obywatelski zaczyna w Polsce odgrywać znaczącą rolę, pobudza współzarządzanie mieszkańców budżetem gminy i sprzyja budowaniu społeczeństwa obywatelskiego   - mówi prezydent Andrzej Kosztowniak, który wystąpił z inicjatywą zorganizowania konferencji w naszym mieście, przewidując udział w niej Związeku Miast Polskich oraz Związku Powiatów Polskich, a także samorządów regionu radomskiego. 

Prezes Związku Miast Polskich wyraził zainteresowanie planowaną w Radomiu konferencją na ten temat. Radom będzie pierwszym miastem, gdzie samorządowcy będą mogli wymienić dotychczasowe doświadczenia i wypracować założenia pomocne w realizacji budżetów partycypacyjnych.

Prezydent Andrzej Kosztowniak zwraca uwagę na fakt, że radomianie bardzo aktywnie włączyli się w tworzenie budżetu obywatelskiego. - Realizacja tego projektu rodzi wiele pytań i stawia wiele wyzwań. Warto je przedyskutować w szerszym gronie polskich samorządów, które coraz śmielej zmierzają do pełnego zbliżenia obywatela do swoich działań – podkreśla Andrzej Kosztowniak.

Konferencja planowana jest w dniach 16 – 17 października.

RED; Fot. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy