Odżywa spór o airbusa

Odżywa spór o airbusa
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Jakie jest stanowiska Prawa i Sprawiedliwości w sprawie przetargu na śmigłowce i utworzenia w Radomiu fabryki Airbusa?- pytają członkowie radomskiej Platformy. Ich zdaniem politycy prawicy chcą by taki zakład w Radomiu nie powstał. Platforma zwraca się do senatora Karczewskiego by rozstrzygnąć w debacie w Radomiu jakie jest stanowisko jego partii w tym temacie.


Na potwierdzenie swojej tezy działacze PO przywołują słowa wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości Antoniego Macierewicza, który w jednym z wywiadów przyznał, że na zakup produkowanych przez Airbusa Caracali nie będzie zgody nowego rządu PIS. To stawia pod znakiem zapytania budowę fabryki w Radomiu. Kandydat na posła Ludwik Dorn chcę w tej sprawia debaty z radomskimi działaczami Prawa i Sprawiedliwości, by przekonać się czy to co prezentuje jeden z polityków jest odzwierciedleniem poglądów całej partii.


Jakub Kowalski z Prawa i Sprawiedliwości twierdzi zaś, że Platforma po raz kolejny straszy wyborców. Nasi koledzy w skali ogólnopolskiej mówią o tym, że kontrakt który będzie pozwalał zakupić helikoptery od Francuzów spowoduje to o czym już dzisiaj wiemy, że PZL Mielec zwalnia 500 pracowników, rozpoczynają się dramaty wielu polskich rodzin i tylko takie wątpliwości były zgłaszane przez naszych parlamentarzystów. My trzymamy kciuki i kibicujemy każdej inwestycji która może przynieść nowe miejsca pracy – dodał Kowalski.

A.H.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy