Oddział internistyczny RSS będzie jak nowy

Oddział internistyczny RSS będzie jak nowy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Tochtermana trwa remont oddziału chorób wewnętrznych. Wszystko będzie tu odnowione, od okien po sanitariatów. Pieniądze na ten cel dał Urząd Miejski w Radomiu. Koniec modernizacji  oddziału przewidziany jest na 31 kwietnia.

Prace budowlane rozpoczęły się we wrześniu zeszłego roku.
- Obecnie trwa przebudowa drugiego piętra segmentu A i B budynku głównego szpitala. Prace obejmują m.in. nową aranżację pomieszczeń, zmianę układu funkcjonowania, zmianę układu ścian działowych, wymianę okien, poszerzenie otworów drzwiowych, wymianę instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, nowe węzły sanitarne, klimatyzację. W każdym z pokoi pacjentów będą kabiny prysznicowe. Modernizujemy oddział zgodnie z wymogami Ministerstwa Zdrowia - mówi Andrzej Pawluczyk, dyrektor RSS.

Modernizacja oddziału chorób wewnętrznych kosztuje 2,2 mln zł. Po zakończeniu prac remontowych należy wyposażyć oddział w sprzęt medyczny. Na tel cel przeznaczono 1,2 mln zł. Na remont i wyposażenie oddziału internistycznego pieniądze przekazał Urząd Miejski.

Po remoncie na oddziale znajdzie się 46 łóżek - o 12 mniej niż przed pracami budowlanymi. Część powierzchni zajmą bowiem nowe kabiny prysznicowe. Czy radomski szpital będzie przyjmował mniej pacjentów na internie?
- Wszystko będzie się odbywało jak dotychczas, możliwe są np. dostawki. Generalnie w naszym mieście jest problem z oddziałami internistycznymi - jest więcej chorych niż miejsc w szpitalach - komentuje dyrektor RSS.

Na czas remontu pacjenci radomskiej lecznicy zakwalifikowani do leczenia internistycznego znajdują się w dawnym budynku oddziału ginekologiczno-położniczego od ul. Narutowicza.

Karolina Sierka/fot. M. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy