Odbudują przepust pod ulicą Owalną

Odbudują przepust pod ulicą Owalną
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Poprzedni przepust pod ulicą Owalną został zniszczony przed kilkoma laty, podczas jednej z gwałtownych ulew. Aby woda nie zalała okolicznych terenów, strażacy interwencyjnie przekopali drogę. Ruch kołowy został tam wstrzymany. Możliwość przechodzenia mają teraz wyłącznie piesi, dla których nad rzeką została postawiona tymczasowa kładka.

Nowa konstrukcja pomiędzy Jeżową Wolą a Wośnikami ma powstać jeszcze w tym roku. Zakres inwestycji obejmuje rozbiórkę pozostałości po starym przepuście oraz budowę nowego, wykonanego z blachy falistej. Konstrukcja będzie miała szerokość 421 i wysokość 131 centymetrów, natomiast tak zwane światło poziome i pionowe, czyli rzeczywiste miejsce do przepływu wody to odpowiednio 405 i 133 centymetry. Długość planowanego obiektu to około 16 metrów.

Wykonawca będzie musiał również zabezpieczyć przebiegającą w pobliżu sieć gazową oraz uregulować koryto rzeki Mlecznej na odcinku 200 metrów w dół i 19 metrów w górę od osi przepustu. Będą wykonane półki i siatki naprowadzające dla płazów oraz kosze siatkowo-kamienne (jako przejścia dla większych ssaków). Skrajnia ulicy Owalnej zostanie po obu stronach zabezpieczona stalowymi balustradami.

- To kolejna inwestycja, która jest niewielka, jeśli chodzi o zakres prac i przewidywany koszt, ale za to bardzo istotna dla mieszkańców - powiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski. Po oddaniu przepustu pod Owalną znacznie skróci się droga dla ruchu lokalnego z nadal rozbudowującej się strefy przemysłowej na Wośnikach na Jeżową Wolę oraz dalej przez zbudowaną niedawno ulicą Gospodarczą na Południe.

Adam Hildebrandt MZDiK

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Anonim
lub

Polecamy