Od września przyjęcia do Centrum Onkologii

Od września przyjęcia do Centrum Onkologii
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
[gallery id=1222]
Budowa Centrum Onkologii przy ulicy Uniwersyteckiej w Radomiu ruszyła kilkanaście miesięcy temu. Do tej pory powstał Szpital Diagnostyczno - Zabiegowy, w którym przygotowano miejsca dla 42 pacjentów. Dodatkowe sześć łóżek znajdzie się na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

- Szpital jest już prawie w całości wyposażony. Jesteśmy w trakcie wszystkich odbiorów - informuje Iwona Szulim, dyrektor biura Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej.

Obecnie Centrum zatrudnia około 80 osób. Wkrótce szpital zacznie świadczyć usługi medyczne.
 
- Pacjenci mają być przyjmowani od września. We wrześniu również będziemy występować o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia - dodaje dyrektor Iwona Szulim.

Jedną z najczęściej poruszanych kwestii przez naszych czytelników jest to, czy w razie nieudanych negocjacji z NFZ, pacjenci Centrum będą musieli płacić za leczenie.

- Mogę zapewnić, że bez względu na to, jaki będzie finał ustaleń z NFZ, to my nie będziemy pobierali od pacjentów żadnych opłat. Każdy, kto dostanie się do naszej placówki, otrzyma bezpłatną pomoc - powiedział w maju podczas spotkania z dziennikarzami Igal Mor, udziałowiec Okimo Invest, głównego inwestora.

- Pacjenci onkologiczni nie będą płacić za wizyty - potwierdza również teraz dyrektor Szulim.
 
Więcej na temat placówki dowiemy się z pewnością 8 września, kiedy to władze Centrum Onkologii zorganizują konferencję prasową.

Przypomnijmy, że Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej będzie wykorzystywało już istniejący dworek na Wacynie, w którym zostanie ulokowany oddział chemioterapii. Jako ostatni powstanie ośrodek radioterapii na tyłach dworku. Koszt całej inwestycji, wraz z już istniejącym Szpitalem Diagnostyczno - Zabiegowym, może sięgnąć nawet 85 mln zł.


MS/fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy