Noworodek w wiadrze

Noworodek w wiadrze
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Do zdarzenia doszło 15 stycznia w jednej z miejscowości w gminie Skaryszew. - W mieszkaniu młoda kobieta urodziła dziecko w obecności swoich rodziców i brata. Tuż po porodzie babka noworodka wyniosła go w wiadrze do nieogrzewanej sieni – relacjonuje Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu. - Z powodu komplikacji poporodowych wezwane zostało pogotowie ratunkowe, ale rodzina nie poinformowała załogi karetki, że kobieta przed chwilą urodziła. Ratownik medyczny zorientował się, że kobieta jest tuż po porodzie i zapytał, gdzie jest noworodek. Wtedy to babka przyniosła wychłodzone dziecko z sieni. Noworodek nie dawał oznak życia. Po podjętej akcji reanimacyjnej udało się przywrócić funkcje życiowe dziecka. Obecnie przebywa w szpitalu, a jego stan jest stabilny.

Babka została przesłuchana pod zarzutem usiłowania zabójstwa noworodka w zamiarze ewentualnym. Na wniosek prokuratury sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu kobiety na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi jej od ośmiu lat pozbawienia wolności, 25 lat lub dożywocie.

Zarzuty usłyszeli również ojciec i brat rodzącej. Prokuratura zarzuca im, że chociaż mogli bez narażania siebie udzielić pomocy noworodkowi, nie zrobili tego. Przestępstwo nieudzielenia pomocy zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód. Prokurator o zaistniałej sytuacji powiadomił Sąd Rodzinny i Opiekuńczy, który wdrożył postępowanie rozstrzygające kwestię władzy rodzicielskiej nad dzieckiem. Do tego czasu, po opuszczeniu szpitala, dziecko będzie przebywało w rodzinie zastępczej.Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy