Nowoczesna: BO to sukces mieszkańców

Nowoczesna: BO to sukces mieszkańców
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

- Cieszy nas duże zaangażowanie mieszkańców Budżetem Obywatelskim, liczba zgłoszonych projektów i oddanych głosów. Nie jest to jednak sukces władzy, bo ona tylko udaje, że słucha radomian. A mieszkańcy zasługują, by oddać Radom w ich ręce, by wreszcie wprowadzić w naszym mieście obywatelską inicjatywę uchwałodawczą, o którą zabiegamy od kilku miesięcy - komentuje

Zdaniem Nowoczesnej, danie radomianom prawa do wychodzenia z własnymi projektami uchwał "to pierwszy krok, który pozwoli uwolnić Radom od wojny w imię interesów partyjnych i od zawłaszczania miasta przez polityków PO i PiS – mówi Katarzyna Kalinowska.

Nowoczesna już w marcu zaapelowała o wprowadzenia w naszym mieście obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. Zgodnie z projektem, który przedstawili później władzom Radomia, grupa co najmniej 500 mieszkańców miałaby możliwość zgłoszenia własnego projektu uchwały pod obrady rady miejskiej, a ten musiałby być przez nią rozpatrywany.

Marcin Hetman twierdzi, że zainteresowanie władz potrzebami mieszkańców jest pozorne. - To, że ani politycy Platformy Obywatelskiej ani Prawa i Sprawiedliwości nie zainteresowali się pomysłem wprowadzenia obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej pokazuje, że tylko udają zainteresowanie radomianami - przekonuje Hetman.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy