Nowe place zabaw w Radomiu

Nowe place zabaw w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

W sąsiedztwie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Wyścigowej powstała strefa aktywności ruchowej i wypoczynku, a na Potkanowie, przy ulicy Odlewniczej nowy plac zabaw. Obie inwestycje zostały zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego.

Przy ulicy Wyścigowej powstało miejsce do zabaw z miękką, poliuretanową nawierzchnią. Wkomponowane są w nią wielkoformatowe plansze do rónego typu gier. Z kolei na Potkanowie najmłodsi mogą korzystać z wielu nowych urządzeń zamontowanych na placu zabaw.

Na Potkanowie aktywność mieszkańców nie zakończyła się na wygranym projekcie w budżecie obywatelskim. Pozyskali oni także ponad 4 tysiące złotych z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na projekt "Plenerowa Podkowa". W ramach projektu mieszkańcy zagospodarowali teren sąsiadujący z placem zabaw. Powstało m.in. miejsce na grilla, zostały ustawione ławki i stoły i pojawiły się nowe nasadzenia. Inwestycje zrealizowane przy ul. Wyścigowej i Odlewniczej pochłonęły z budżetu obywatelskiego łącznie nieco ponad 240 tysięcy złotych.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy