Nowe oświetlenie na radomskich ulicach

Nowe oświetlenie na radomskich ulicach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
[gallery id=1340]

Funkcjonujące oprawy sodowe zostaną zastąpione energooszczędnymi lampami typu LED, które emitują charakterystyczne białe światło. Jak to będzie wyglądać, można się przekonać przejeżdżając przez rondo Narodowych Sił Zbrojnych. Tam modernizacja oświetlenia już się zakończyła. Stare, wysokie lampy uliczne typu rozeta, stojące w rejonie ronda, zastąpiono słupami z nowymi oprawami - zamiast 123 jest ich teraz 70. Stare słupy lada dzień zostaną zdemontowane.

- Przez kolejne pięć lat od zakończenia modernizacji oświetlenia ulicznego wykonawca będzie zobowiązany do weryfikowania parametrów energetycznych oraz oświetleniowych nowych instalacji. Zgodnie z warunkami programu SOWA, rachunki za oświetlenie ulic objętych projektem muszą spaść co najmniej o 40 procent. Coroczna weryfikacja opraw LED pod kątem osiągniętych oszczędności będzie prowadzona aż do stycznia 2021 roku - informuje Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK w Radomiu.

Przypomnijmy, że przetarg na modernizację oświetlenia wygrała firma Mawilux z miejscowości Łady koło podwarszawskiego Raszyna. Wartość zamówienia to 3 mln 653 tys. zł.

MS/fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy