Nowe kotły i solary w szpitalu

Nowe kotły i solary w szpitalu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Prace obejmują wymianę pieców w kotłowni i ciągów cieplnych, w tym remont węzłów w wymiennikowni. Dodatkowo zostaną także zamontowane solary słoneczne do pozyskiwania energii słonecznej. Wartość całej inwestycji to ok. 10 mil. zł .

- Projekt jest dofinansowany z Narodowego Programu Ochrony Środowiska, wkład własny natomiast został sfinansowany przez Gminę Miasta Radomia – informuje Andrzej Pawluczyk, dyrektor szpitala.

Roboty, które zostały zaplanowane na rok 2012, to modernizacja kotłowni i węzłów cieplnych pod kuchnią, i sieci zewnętrznej parowej centralnego ogrzewania.

Pierwszy etap obejmuje prace w kotłowni szpitala. Odbędzie się wymiana 4 kotłów ogrzewania centralnego w tym 2 wodnych i 2 parowych. Prace te potrwają do 15 września, do momentu rozpoczęcia sezonu grzewczego. Do 15 grudnia potrwa remont węzłów cieplnych pod kuchnią. 

- Łącznie w tym roku zostanie wydane ponad 6 mil. 700 tys. zł - mówi kierownik działu technicznego, Wiesław Szymański.  - Wszystkie prace mają zostać zakończone do 30 czerwca 2013 r.  

Nina Zaborowska/ Foto S. Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy