Nowe kamery monitoringu. Jest już 67!

Nowe kamery monitoringu. Jest już 67!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Wymieniona została też na nowy model - kolorowy i obrotowy - najstarsza, wysłużona  kamera monitoringu, umożliwiająca obserwację obszaru u zbiegu ulic Witolda i Żeromskiego. Całość modernizacji i rozbudowy monitoringu kosztował budżet miasta blisko 180 tysięcy złotych.

Aktualnie w systemie monitoringu pracuje 67 kamer, ulokowanych w najbardziej niebezpiecznych punktach miasta. Większość z nich została wskazana na podstawie statystyk policyjnych oraz przez samych mieszkańców w ramach opracowania tzw. mapy zagrożeń. Do całodobowej obsługi monitoringu miejskiego miasto zatrudnia 48 pracowników.

- Uważam, że jako urząd osiągnęliśmy optymalny pułap możliwości technicznych i organizacyjnych monitoringu miejskiego – mówi sekretarz Miasta Rafał Czajkowski, któremu podlega system. Dodaje także, że doświadczenia innych dużych miast, w których funkcjonuje monitoring, pokazują zaangażowanie w jego organizację i obsługę policji i spółdzielni mieszkaniowych.

– To wskazuje kierunek rozwoju monitoringu w przyszłości również w naszym mieście. Na pewno dobrze by było, aby policja i spółdzielnie wzięły na siebie część zadań związanych z dalszą rozbudową i obsługą monitoringu – oświadcza Rafał Czajkowski.

Warto przypomnieć przy tej okazji, że w połowie tego roku przeprowadzona została kontrola monitoringu miejskiego przez Najwyższą Izbę Kontroli, która nie miała żadnych zastrzeżeń do jego funkcjonowania i wystawiła prezydentowi Radomia pozytywną ocenę w tym zakresie. Pozytywnie oceniony został przez NIK także wpływ monitoringu wizyjnego w Radomiu na ochronę porządku publicznego i bezpieczeństwo mieszkańców.

Źródło: UM Radom/ fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy