Nowa siedziba PSE

Nowa siedziba PSE
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne jeden z czterech oddziałów mają od lat w Radomiu – przy ul. Żeromskiego 75 (dawne ZEOW). Jednak stare obiekty nie spełniają wymogów technologicznych. Stąd prośba do miasta o wydzierżawienie – na 10 lat i bez przetargu – ponad 31 tys. metrów kwadratowych - przy ul. Anny Walentynowicz, w sąsiedztwie ITM.

- Chcemy zostać w Radomiu i chcemy się rozbudowywać – przekonywał radnych na ostatniej sesji Stanisław Skoczylas, wiceprezes PSE. - Dlatego chcemy się przenieść na ul. Anny Walentynowicz.

Najpierw jednak PSE będzie modernizować siedzibę przy ul. Żeromskiego. Ta inwestycja ma się zakończyć do 2020 roku. W tym czasie trwać będzie budowa nowych obiektów – budynku administracyjno-biurowego z „urządzeniami infrastruktury technicznej”. Obiekt ma mieć cztery kondygnacje, a do użytku zostanie oddany w 2021 roku. Spółka planuje zainwestować 15 mln zł.

W tej chwili Polskie Sieci Elektroenergetyczne zatrudniają w Radomiu 169 osób. Docelowo chcą zwiększyć zatrudnienie do 200 osób.

Wszyscy obecni na sali radni głosowali za wydzierżawieniem PSE działki na Potkanowie bez przetargu.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy