Nowa rada nadzorcza Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Nowa rada nadzorcza Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W piątek odbyła się druga część wyborów uzupełniających do rady nadzorczej Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Tym samym wybrano całkowity skład członków.

- Wybory były konieczne, ponieważ pojawiły się różnego rodzaju perturbacje prawne, związane z funkcjonowaniem spółdzielni. W związku z tym sąd uchylił uchwałę o powołaniu rady, co w efekcie spowodowało, że spółdzielnia pozostała bez pełnego zarządu oraz rady nadzorczej. To z kolei spowodowało, że grupa członków wystąpiła do sądu o wyznaczenie kuratora. Mam nadzieję, że będzie to pierwszy krok w kierunku wyciszenia emocji, jakie pojawiają się wśród mieszkańców. Niektórzy upatrują się przyczyn zaistniałej sytuacji w braku komunikacji między mieszkańcami a członkami spółdzielni. Mam nadzieję, że sytuacja ulegnie poprawie, ponieważ tak duże zaangażowanie w podejmowaniu decyzji dotyczących spółdzielni jest rzadko spotykane. Być może w Radomiu właśnie budzi się społeczeństwo obywatelskie - powiedział Jerzy Jankowski, prezes Zarządu Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP.

W pierwszej części zostało wybranych pięciu kandydatów do rady nadzorczej z Osiedla XV-  Lecie oraz Gołębiów 1. W wyborach uzupełniających w czwartek na osiedlu XV- Lecie, a w piątek na osiedlu Gołębiów 1 wybrano dwóch członków rady nadzorczej z osiedla XV- Lecie oraz dwóch zastępców. Z osiedla Gołębiów 1 tylko jednego zastępcę.

Wyniku przeprowadzonych w piątek tajnych głosowań członkami rady nadzorczej zostali: Dariusz Piątek, Edward Dmochowski ,Genowefa Gielniowska ,Tadeusz Barabasz ,Marek Butkowski, Teresa Puchalska,Wiesław Łukawski ,Marek Wójcik, Alicja Parszewska,Hubert Kaczmarski.

Zastępcą Członków RN z Osiedla Gołębiów I został Marek Pietrzak .

Jeden z mieszkańców Osiedla XV- Lecie, Marek Nazimek powiedział, że od nowej rady oczekuje, że zacznie wreszcie coś robić, bo jak na razie są tylko podnoszone ceny. – U mnie w bloku od 10 lat nic nie jest robione, klatki schodowe są w bardzo złym stanie, przeciekają wiatrołapy, nie są pomianowane podzielniki ciepła - kiedyś były na kaloryferach, teraz tego zaniechano. Zarząd robi to co musi, np. wymieniono skrzynki pocztowe - ale tylko dlatego że taki był odgórny wymóg - stwierdził

Dariusz Piątek wybrany do rady nadzorczej podziękował wszystkim tym, którzy mu zaufali i oddali na niego głos:- Zrobię wszystko by nie zawieść państwa zaufania- powiedział. - Chciałbym doprowadzić spółdzielnię do normalności, aby zasady dotyczące rozliczeń centralnego ogrzewania, ciepłej wody były czytelne. Aby wreszcie było przestrzegane prawo spółdzielcze, status i regulamin. W tej chwili jest wiele nieprawidłowości i ja ze swojej strony, będę dążył do naprawy tej sytuacji- powiedział.

 

Anna Prokop, Łukasz Gajewski

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy