Nowa droga na Prędocinku

Nowa droga na Prędocinku
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

- Już w trakcie budowy nowej ulicy Młodzianowskiej mieszkańcy tej części miasta zgłaszali nam obawy, że po zakończeniu inwestycji będzie problem z dojazdem do bloków przy ulicy Lipskiej i Cisowej. Podobne sygnały docierały do nas od pracowników i rodziców uczniów Zespołu Szkół Specjalnych. Dlatego zdecydowałem o zmianie, niedopracowanego moim zdaniem, projektu przygotowanego jeszcze w poprzedniej kadencji. Na Młodzianowskiej powstał zjazd w osiedle, a teraz zakończyliśmy budowę drogi, która umożliwia dojazd do bloków z drugiej strony - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Nowa, asfaltowa jezdnia ma pięć metrów szerokości. Zaczyna się od ulicy Wyścigowej i przebiega wzdłuż ogrodzenia Domu Weterana Walki i Pracy. W okolicach Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych łączy się z istniejącą ulicą Lipską, którą można dojechać do ulicy Młodzianowskiej. Po obu stronach nowej drogi powstały chodniki oraz zatoczki parkingowe, w których może stanąć łącznie aż 113 samochodów. Cztery miejsca są szersze - przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. W ramach tej inwestycji powstała również kanalizacja deszczowa i sanitarna, sieć wodociągowa oraz oświetlenie. Z powodu sąsiedztwa kilku szkół, w celu uspokojenia ruchu, wykonano tam ponadto kilka wyniesień.

Wykonawcą prac na Prędocinku była radomska firma Zbig-Bet. Kosztowały one około 1,6 miliona złotych. Inwestycja trwała od grudnia zeszłego roku do czerwca tego roku. Skończyła się kilka dni przed terminem zapisanym w umowie.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy