Nominowani kulturalni

Nominowani kulturalni
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJKapituła zdecydowała o przyznaniu pięciu nominacji do nagrody, która – przypomnijmy - przyznawana jest twórcom, autorom lub organizatorom największego wydarzenia kulturalnego minionego roku lub animatorom życia kulturalnego i osobom, które poprzez swoją działalność kształtują wizerunek Radomia i przyczyniają się do utrzymania jego pozycji na mapie kulturalnej kraju.

Nominację otrzymał Robert Czesław Pióro - współinicjator Radomskiej Inicjatywy Oberkowej, która realizuje od jesieni 2014 potańcówki i warsztaty taneczne w Radomiu. W czerwcu ubiegłego roku Radomska Inicjatywa Oberkowa zorganizowała I Festiwal „Zawieruchy Radomskie”. „Zestawiając tradycyjną kulturę ludową z miejskością współczesnego Radomia stworzył nową, świeżą i autentyczną jakość oferty kulturalnej dla różnych grup odbiorców” - czytamy w uzasadnieniu. Kolejny nopminowany to spektakl „Władza” w reżyserii Andrzeja Bubienia, wystawiany przez Teatr Powszechny. Interesująca przestrzeń teatralna, muzyka, kostiumy i role aktorskie. Propozycja dla widza oczekującego oprócz rozrywki poważnej rozmowy na istotne tematy. Z kolei Iwona Skwarek - wokalistka jazzowa, pedagog MDK im. Heleny Stadnickiej, wieloletnia jurorka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej „Rytm i Melodia” - istnieje na różnych scenach i w różnych projektach muzycznych. Lideruje chórowi Gospel Radom, który w ubiegłym roku obchodził 10-lecie. Także w 2016 Gospel Radom pod kierunkiem Iwony Skwarek wystąpił w koncercie „Radomski Czerwiec '76”, produkowanym i transmitowanym przez Telewizję Polską. Radomianin Maciej Bałenkowski jest kompozytorem, absolwentem Zespołu Szkół Muzycznych w klasie fortepianu, trąbki i organów, laureat i finalista ponad 20 międzynarodowych i krajowych konkursów kompozytorskich. Student ostatniego roku Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Od 2015 swoje utwory konsultuje z Krzysztofem Pendereckim. Maestro w wywiadzie dla gazety ogólnopolskiej mówił tak: „Wielka kariera stoi przed 23-letnim radomianinem, Maciejem Bałenkowskim. To największy talent, jaki przytrafił się polskiej muzyce w ciągu ostatnich 20 lat”. Mjr Łukasz Baranowski jest odpowiedzialny za prowadzenie przez 42. Bazę Lotnictwa Szkolnego działalności kulturalno-oświatowej, która zyskała bardzo wysokie oceny Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. To mjr Baranowski odpowiada za otwarcie zmodernizowanej sali tradycji 42. BLSz, za festyny dla społeczności lokalnej, np. „Dzień z mundurem”, wycieczki edukacyjne po terenie jednostki, organizację spotkań autorskich i koncertów.

Kapituła spośród nominowanych wybrała laureata Radomskiej Nagrody Kulturalnej. Otrzyma on statuetkę z brązu, autorstwa Jarosława Pajka i nagrodę finansową. Kto jest laureatem, radomianie dowiedzą się 25 czerwca. Wtedy to w amfiteatrze przy Parkowej 1 odbędzie się koncert Electric Light Orchestra Classics. Nagroda zostanie wręczona po występie suportu - zespołu Tabu, który rozpocznie się o godz. 20.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy