Niezwykły kongres na radomskim stadionie!

Niezwykły kongres na  radomskim stadionie!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W nadchodzący weekend w Radomiu czeka nas niezwykłe wydarzenie. Na stadionie MOSIR zostanie zorganizowany doroczny kongres Świadków Jehowy.  Ma on charakter otwarty. Każdy kto przyjdzie będzie mile widziany. Pierwszy taki kongres w naszym mieście miał miejsce 20 lat temu.

„Naśladujmy Jezusa” - praktyczne rady dla rodzin to myśl przewodnia całego kongresu, który rozpocznie się w piątek, 17 lipca o godz. 9.20. Przewiduje się, że  w wydarzeniu na stadionie przy ulicy Narutowicza 9 weźmie udział ok. 4 tys. osób.- Jako chrześcijanie, Świadkowie Jehowy są głęboko przekonani, że Jezus jest dla nas wzorem do naśladowania. Podczas kongresu rozważane będą biblijne relacje o jego życiu. Uwypuklone zostaną praktyczne korzyści, jakie z jego przykładu i nauk może odnieść każdy człowiek – bez względu na powiedzenie, styl życia czy wyznawaną religię – wyjaśnia Marek Jaworski, rzecznik prasowy kongresu. -  Jednym z najważniejszych punktów programu będzie  przemówienie: „W nim są skryte wszelkie skarby mądrości”. Zostanie ono wygłoszone w piątek przed południem.

Jak podkreślają organizatorzy wstęp na kongres jest wolny i nie będzie przeprowadzanych żadnych zbiórek pieniędzy.

Świadkowie Jehowy planują w Polsce zorganizować 31 kongresów w 27 miastach w 4 językach. Na całym świecie w przeszło 115 tys. zborów działa pond 8 mln. Świadków Jehowy.

- Tegoroczny trzydniowy program pokaże rodzicom i dzieciom, że naśladując Jezusa, mogą budować silniejsze i bardziej zjednoczone rodziny. Do udziału zapraszamy wszystkich bez względu na wiek - dodaje Marek Jaworski.

W ciągu trzech dni będą przemówienia, sympozja i przedstawienia, ale także wspólne śpiewy. Jednym z najważniejszych wydarzeń dla Świadków Jehowy będzie chrzest. Odbędzie się on w sobotę o godz. 11.45. Natomiast w niedzielę o 11.20 dla wszystkich zainteresowanych wygłoszony zostanie publiczny wykład biblijny.

KS / fot. wikipedia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy