Nietypowe oznakowania przejść dla pieszych

Nietypowe oznakowania przejść dla pieszych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


[gallery id=1673]


Trwa oznakowywanie radomskich przejść dla pieszych w nietypowy sposób. Pojawiły się na nich napisy przypominające pieszym, wchodzącym na jezdnię, by najpierw spojrzeć w lewo i upewnić się, że można bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Dodatkowo wprowadzono także przypomnienie, by przed zejściem z wysepki rozdzielającej pasy ruchu spojrzeć w prawo.

Podczas spotkań roboczych, w których uczestniczyli prezydent Radomia, dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji oraz przedstawiciele Policji, omawiano szczegóły dotyczące inicjatyw mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach Radomia.

- Jednym z pomysłów jakie omawiano podczas spotkań, było innowacyjne oznakowanie poziome w postaci napisu „PATRZ W LEWO” i „PATRZ W PRAWO”. W ten sposób oznakowane zostaną przejścia dla pieszych, na których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Przygotowane w ten sposób „zebry" posłużą jako wzorce do stosowania nie tylko na terenie Radomia, ale we wszystkich niebezpiecznych miejscach na terenie garnizonu mazowieckiego. Pierwszym, oznakowanym w ten sposób przejściem była „zebra” u zbiegu ulic 11 Listopada i Struga w Radomiu - powiedział Rafał Jeżak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Oznakowanie to zostało bardzo dobrze przyjęta zarówno przez kierowców, jak i pieszych. Teraz takie niestandardowe oznakowanie pojawiło się też na innych ulicach, w tym przy szkołach przy ul. 25-go Czerwca, Chrobrego, Kościuszki, a także przy jednym z kin.

Powyższe przedsięwzięcie jest elementem realizowanego przez mazowiecką Policję programu profilaktycznego "B&N - czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony" - przygotowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Źródło: KWP / fot. KWP

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy