Nieletni molestowali dziewczynkę?

Nieletni molestowali dziewczynkę?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Do zdarzenia doszło na jednym z radomskich osiedli 12 września tego roku. Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, grupa sześciu chłopców w wieku 5-11 lat, zwabiła sześcioletnią dziewczynkę w krzaki, zmusiła ją do rozebrania się i dopuściła się wobec dziecka czynności seksualnych. Sprawa została zgłoszona na policję, a dziewczynka znajduje się pod opieką psychologa.

Dla dobra dzieci rzeczniczka sądu nie chce ujawniać szczegółów sprawy, potwierdziła jedynie, że chodzi o osoby w bardzo młodym wieku.

- Sąd Rodzinny 18 września wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie o demoralizację trzech chłopców w wieku 8-11 lat. Zebrane są już opinie kuratorów, z małoletnimi przeprowadzane są rozmowy odnośnie okoliczności tej sprawy. Trzeba również sprawdzić, czy rozumieją oni, czego się dopuścili, o ile faktycznie potwierdzi się, że taka sytuacja miała miejsce – wyjaśnia Joanna Kaczmarek-Kęsik, rzecznik Sadu Okręgowego w Radomiu.

Toczące się postępowanie ma również wyjaśnić, w jakich warunkach wychowują się małoletni oraz jak przebiega ich rozwój psychiczny i fizyczny. Co grozi małoletnim, jeżeli potwierdzi się wersja, że doszło do molestowania dziewczynki, a chłopcy są zdemoralizowani?

- Zgodnie z prawem o czyn karalny może być już sądzona osoba poniżej 12 roku życia. Sąd w takiej sytuacji ma duży wachlarz środków, może to być upomnienie, nadzór kuratora, ustanowienie nadzoru instytucji, która może pomóc i wiele innych – przyznaje Joanna Kaczmarek – Kęsik.

Do sprawy będziemy wracać.

Aleksandra Jabłonka

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy