Nielegalne papierosy miały trafić do Niemiec

Nielegalne papierosy miały trafić do Niemiec
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Policjanci zwalczający przestępczość  gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w wyniku własnych ustaleń zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który w iveco przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. Do zatrzymania doszło na ul. Fabrycznej w Radomiu. - Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna przewozi blisko 10 tysięcy paczek papierosów - informuje Justyna Leszczyńska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. - Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze na terenie gminy Kowala należące do mężczyzny i znaleźli tam kolejne nielegalne wyroby. W sumie zabezpieczono tam ok. 14 tysięcy paczek papierosów.

W toku prowadzonych przez funkcjonariuszy ustaleń wynika, że papierosy miały trafić do Niemiec. Szacunkowa wartość uszczuplenia finansowego na rzecz Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków sięga kwoty niemal 550 tys. zł.

Posiadanie wyrobów akcyzowych w tak znacznej ilości jest przestępstwem skarbowym, określonym w kodeksie karnym skarbowym. Za to przestępstwo przewidziana jest kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy