Nie żyje Kazimierz Piwowarski

Nie żyje Kazimierz Piwowarski
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Kazimierz Piwowarski urodził się w 1932 r. Od wczesnych lat 50. związany z lotnictwem. Swoją przygodę z lataniem zaczął w Inowrocławiu szkoleniem na samolocie CSS-13. W latach 60-tych szkolił się na szybowcach w Aeroklubie Radomskim. To miało dużo wpływ na jego życie. 

- Każdą wolną chwilę spędzał na lotnisku szybko pnąc się po szczeblach szybowcowej drabiny. Zawsze uczynny, zawsze uśmiechnięty służył radą i pomocą zarówno starszym jak i młodszym sympatykom szybownictwa. Po uzyskaniu uprawnień instruktorskich oddał się w pełni tej pięknej misji, jaką była nauka latania. Przekazywał najlepiej jak potrafił wszystkie tajniki szybownictwa swoim podopiecznym. - informuje Aeroklub Radomski. 

Po uzyskaniu uprawnień instruktorskich poświęcił się swojej pasji. Szkolił kandydatów do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie w ramach Lotniczego Przysposobienia Wojskowego – LPW-1. Przez wiele lat był egzaminatorem państwowym LKE, egzaminując pilotów do licencji i do uzyskania uprawnień instruktorskich. Jako pilot zdobył Złotą Odznakę Szybowcową z jednym diamentem, uzyskał I klasę pilota szybowcowego oraz I klasę instruktora pilota szybowcowego. Po niemal 50 latach, w 2008 r. przerwał czynne latanie, mając na swoim koncie wylatanych ponad 3700 godzin.

Uroczystości pogrzebowe Kazimierza Piwowarskiego odbędą się w piątek, 8 września o godz. 13.30 w Kościele Garnizonowym Św. Stanisława Biskupa w Radomiu, a następnie ciało spocznie na cmentarzu komunalnym na Firleju.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy